fbpx
piątek, 24 maja

Blog

Wygrana na trudnym terenie!

W piątek 12 kwietnia na boisku w Brąszewicach drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola rozegrała mecz XIX kolejki Klasy Okręgowej Kipsta – Grupa 3 z zespołem LZS Brąszewice.

LZS BRĄSZEWICE – POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 0:1 (0:0)
0:1 – Wiktor Kowalczyk (71′)

SKŁAD DRUŻYNY:
Oscar Kogut – Rafał Porada, Patryk Krymarys, Antoni Andrzejewski – Patryk Kaczmarek, Aleksander Majerz (62′ Wiktor Kowalczyk), Jan Szewczyk (62′ Łukasz Światowy), Jakub Kaczmarek (80′ Mateusz Dudek), Dominik Gromada – Piotr Polega, Adam Ciapczyński (70′ Jakub Jurga)
Na ławce rezerwowych: Mateusz Ślipek

Trener drużyny: Rafał Porada

SĘDZIOWIE MECZU:
Rafał Szczypkowski (główny) – Robert Drużbicki – Malwina Grzybek (asystenci) – WS Sieradz

ŻÓŁTE KARTKI:
Patryk Kaczmarek – 2, Jan Szewczyk (Pogoń)
Kacper Jakubczyk, Dawid Przezak (Brąszewice)

CZERWONE KARTKI:
Patryk Kaczmarek (54′) – Pogoń – konsekwencja 2 żółtych kartek
Paweł Romek (85′) – Brąszewice

W piątkowe popołudnie drużyna Pogoni rozegrała kolejny mecz ligowy. W Brąszewicach zduńskowolanie musieli sobie radzić bez kontuzjowanych kapitana zespołu Adriana Budki i Rafała Kurzynogi, bramkarza Krzysztofa Chruściela (obowiązki zawodowe) oraz chorych Dominika Janeczka i Piotra Kaczmarka. Mimo tych absencji „Pogoniści” rozegrali bardzo dobre zawody, a zmiennicy pokazali jak wyrównaną kadrę posiada trener Rafał Porada.
Od początku meczu stroną przeważającą byli zduńskowolanie. Do przerwy oba zespoły stworzyły sobie po jednej klarownej sytuacji na strzelenie bramki. Najpierw po akcji Piotra Polegi i jego strzale z 16. metrów piłka odbiła się od słupka bramki gospodarzy, a do odbitej piłki dobiegł Aleksander Majerz i strzałem lewą nogą z 7. metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Z drugiej strony sytuacji „sam na sam” z Oscarem Kogutem nie wykorzystał jeden z zawodników Brąszewic oddając strzał nad poprzeczką bramki gości. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.
W drugiej odsłonie meczu licznie zgromadzeni kibice zobaczyli bardzo ciekawe i trzymające w napięciu do końca meczu widowisko. W 54 minucie po faulu taktycznym w środkowej części boiska Patryka Kaczmarka, zawodnik Pogoni otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji sędzia główny zawodów pokazał zawodnikowi czerwoną kartkę. Mimo gry w osłabieniu to żółto- zielono-czarni byli stroną przeważającą i dążyli do strzelenia bramki. Udało im się to w 71 minucie za sprawą zmiennika- Wiktora Kowalczyka, który pięknym strzałem z woleja z 16. metrów pokonał bezradnego bramkarza gospodarzy. „Pogoniści” po strzelonej bramce nie zwalniali tempa i dążyli do strzelenia kolejnej bramki. Na boisku pojawili się rezerwowi Jakub Jurga, Łukasz Światowy i Mateusz Dudek, którzy wnieśli dużo świeżości w grze Pogoni. W 85 minucie po faulu na Wiktorze Kowalczyku bezpośrednio czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Brąszewic Paweł Romek. Oba zespoły kończyły mecz w dziesięcioosobowych składach i mimo okazji z obu stron wynik meczu nie uległ zmianie i to zduńskowolanie cieszyli się z zasłużonego zwycięstwa pokazując charakter i walkę przez cały mecz.
Teraz przed „Pogonistami” trzy tygodnie przerwy co jest związane z wycofaniem się z rozgrywek przed rundą wiosenną dwóch zespołów: Tęczy Brodnia i KS Karsznice.
Następny mecz drużyna Pogoni rozegra dopiero w sobotę 4 maja o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z drugim zespołem Warty Sieradz.