fbpx
wtorek, 23 lipca

Blog

Rezerwy wygrywają na inaugurację!

W niedzielę 24 marca na sztucznym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli druga drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola rozegrała mecz XIV kolejki w Łódzkiej Klasie Seniorów – Grupa 3 z zespołem Sokoła Lutomiersk. Młoda drużyna Pogoni odniosła wysokie zwycięstwo, a „hattricka” w drugiej połowie meczu w ciągu 5 minut ustrzelił siedemnastoletni Davit Meloyan.

POGOŃ II ZDUŃSKA WOLA – SOKÓŁ LUTOMIERSK   6:0 (1:0)

1:0 – Wiktor Kowalczyk (42′ rzut karny)

2:0 – Jakub Jurga (60′)

3:0 – Wiktor Hintze (76′) asysta Wiktor Kowalczyk

4:0 – Davit Meloyan (83′)

5:0 – Davit Meloyan (84′)

6:0 – Davit Meloyan (88′) asysta Wiktor Hintze

 

SKŁAD DRUŻYNY:
Oscar Kogut (75′ Szymon Grudziński) – Alojzy Andrzejewski, Marek Domagalski, Korneliusz Szewczyk, Antoni Andrzejewski – Szymon Lepczyński (60′ Davit Meloyan), Wiktor Kowalczyk, Łukasz Światowy (70′ Antoni Masłowski), Wiktor Hintze, Wiktor Dutkiewicz (55′ Mateusz Ślipek) – Jakub Jurga (75′ Seweryn Kowasz)

Trener drużyny: Sławomir Sławski

ŻÓŁTE KARTKI: Wiktor Dutkiewicz (Pogoń) Adrian Wolański (Sokół)

SĘDZIOWIE MECZU: Filip Baranowicz (główny) – Robert Felcenloben – Mateusz Janecka (asystenci) – WS Sieradz


RELACJA Z  MECZU:
W niedzielne popołudnie młodzi „Pogoniści” podejmowali na Stadionie Miejskim zespół z Lutomierska.
Od początku meczu stroną przeważającą byli zduńskowolanie, którzy długo utrzymywali się przy piłce stwarzając sobie kilka okazji na zdobycie bramek. Najlepsze sytuacje na strzelenie goli mieli: Wiktor Hintze, po którego strzale z 12. metrów z przed linii bramkowej piłkę w ostatniej chwili wybił jeden z obrońców gości oraz debiutujący w oficjalnym meczu ligowym pozyskany przed rundą wiosenną z KS Karsznice Wiktor Dutkiewicz, który oddał mocny strzał prawą nogą z 14. metrów po którym piłka odbiła się od słupka bramki Sokoła. Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona meczu zakończy się bezbramkowym remisem piłkę w polu karnym gości otrzymał Szymon Lepczyński, który zdaniem sędziego głównego został sfaulowany i został podyktowany rzut karny dla Pogoni. Do „jedenastki” podszedł Wiktor Kowalczyk i mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie w tym meczu.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a od 60 minuty „worek z bramkami” się rozwiązał. Na 2:0 wynik meczu podwyższył doświadczony Jakub Jurga. Trzecia bramka to akcja dwóch Wiktorów po której Wiktor Kowalczyk dokładnie obsłużył Wiktora Hintze, który pokonał bramkarza gości. W 60 minucie spotkania na boisku pojawił się rezerwowy Davit Meloyan, który jak się później okazało strzelił w tym meczu klasycznego „hattricka”. Potrzebował na to 5 minut między 83 a 88 minutą, a w szczególności pierwsza bramka tego młodego zawodnika była przepięknej urody bo piłka po jego strzale wylądowała w „okienku” bramki Sokoła.
Warto odnotować, że w 75 minucie na boisku pojawił się rezerwowy w tym meczu piętnastoletni bramkarz Szymon Grudziński dla którego był to oficjalny debiut w meczu ligowym seniorów.
Cieszy postawa młodych „Pogonistów”, którzy wsparci trzema doświadczonymi zawodnikami pokazali dobry i skuteczny futbol licznie przybyłej publiczności.
Teraz przed „Pogonistami” prawdziwy sprawdzian bo w następnej kolejce do Zduńskiej Woli zawita lider tabeli UMKS Korab Łask.


W najbliższy piątek 29 marca o godzinie 19:00 na sztucznym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli druga drużyna Pogoni rozegra mecz XV kolejki Łódzkiej Klasy A Seniorów – Grupa 3 z liderem tabeli zespołem UMKS Korab Łask.
Zgodnie z terminarzem ten miał być rozegrany w najbliższą sobotę 30 marca na boisku w Łasku, jednak ze względu na zły stan boisk obie strony ustaliły, że mecz zostanie rozegrany w Zduńskiej Woli, a gospodarzem meczu będzie drużyna z Łasku.