fbpx
sobota, 27 kwietnia

Blog

Wspaniały początek rundy!

W sobotnie popołudnie (tj. 23.03) na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli po długiej zimie, wznowiono rozgrywki w sieradzkiej klasie okręgowej. Pogoń Zduńska Wola na swoim obiekcie gościła Ekolog Wojsławice. Początek spotkania fantastycznie ułożył się dla gospodarzy! Po pierwszej, szybkiej akcji zduńskowolanie wyszli na prowadzenie. Dobre dośrodkowanie zawodnika Pogoni Adriana Budki i niefortunna interwencja Mateusza Wrońskiego sprawiły ogromną radość wśród publiczności zgromadzonej na stadionie. Kolejne minuty meczu to badanie jakości przeciwnika, liczne akcje na styku w środkowej strefie boiska i spora ilość fauli to tylko potwierdzała. Ekolog Wojsławice również miał swoje akcje jednak w bramce tego dnia fantastycznie dysponowany był Krzysztof Chruściel. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1-0 dla zduńskowolan.
W przerwie meczu klub Pogoń Zduńska Wola nagrodził młodych zawodników akademii upominkami za zdobycie czołowych miejsc w turniejach halowych mistrzostw województwa łódzkiego organizowanego przez Łódzki Związek Piłki Nożnej. Tym samym młodzi zawodnicy przekazali oficjalnie swoje trofea do gablot klubu. Zaznaczyć w tym miejscu trzeba fantastyczną postawę kibiców Weberlandia którzy stworzyli wspaniałą oprawę dla młodych zawodników tworząc dla nich niezapomniane przeżycie!
Druga połowa spotkania z obu stron była odważniejsza, widoczne to było po ofensywnych akcjach obu drużyn. Do 68 minuty kibice musieli czekać na podwyższenie prowadzenia, do bramki drużyny z Wojsławic trafił po pięknym strzale Dominik Janeczek. Kilka minut później bo w 71 minucie Pogoniści znów cieszyli się z kolejnej bramki, młody zawodnik Jan Szewczyk znalazł sposób na pokonanie Przemysława Mikołaczyka zmieniając wynik spotkania na 3-0. Ekolog Wojsławice w kolejnej części spotkania szukał sposobu na pokonanie bramkarz żółto-zielono-czarnych jednak nieskutecznie. W 90 minucie sędzia spotkania podyktował rzut wolny dla Pogoni Zduńska Wola a do piłki podszedł Łukasz Światowy który zamienił stały fragment gry na fantastyczną bramkę. Gdy kibice myśleli już że spotkanie zakończy się wygraną 4-0, goście strzelili bramkę honorową. Po złej komunikacji defensywy zduńskowolan do bramki gospodarzy trafił Adrian Daniel. Pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej Pogoń Zduńska Wola wygrała pewnie 4-1 i już za tydzień pojedzie do Janiszewic na mecz z tamtejszym Towarzystwem Sportowym Janiszewice to spotkanie w sobotę (tj. 30.03) o godzinie 15:00. Kolejny mecz w roli gospodarza Pogoniści rozegrają 6 kwietnia o godzinie 16:00, Pogoń podejmować będzie UKS Galewice.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 4-1 (1-0) EKOLOG WOJSŁAWICE

SĘDZIOWIE SPOTKANIA: Robert Felcenloben, Malwina Grzybek, Alesio Tossoni

BRAMKI W SPOTKANIU:

2’ 1-0 Bramka samobójcza (Mateusz Wroński)
68’ 2-0 Dominik Janeczek
71’ 3-0 Jan Szewczyk
90’ 4-0 Łukasz Światowy
90+2’ 4-1 Adrian Daniel