fbpx
piątek, 24 maja

Blog

Brązowy medal w XXX Mistrzostwach Ziemi Sieradzkiej

 W sobotę 13 stycznia w hali sportowej przy ulicy Koźmińskiej 11 w Warcie odbył się XXX Halowy Turniej w piłce nożnej o Mistrzostwo Ziemi Sieradzkiej. Organizatorem turnieju był Łódzki Związek Piłki Nożnej.
Po raz pierwszy w historii mistrzostw turniej odbył się poza Sieradzem.
Tytułu broniła drużyna Pogoni Zduńska Wola, która w ubiegłym roku w meczu finałowym pokonała Orkana Buczek.
W turnieju uczestniczyło 10 zespołów z byłego województwa sieradzkiego. W pierwszej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na 2 grupy eliminacyjne.
W drugiej fazie turnieju drużyny rozgrywały mecze półfinałowe i finałowe.
Zespół Pogoni w swojej grupie eliminacyjnej zajął 2 miejsce i awansował do finałowej fazy turnieju.
meczu półfinałowym „Pogoniści” zmierzyli się ze swoim odwiecznym rywalem Wartą Sieradz i po bardzo emocjonującym meczu ulegli przeciwnikom dopiero po serii rzutów karnych.
W meczu o 3 miejsce w turnieju żółto-zielono-czarni pokonali zespół LZS Brąszewice 3:2 i w końcowej klasyfikacji mistrzostw zajęli trzecią lokatę.
Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano zawodnika Pogoni Krzysztofa Chruściela.
WYNIKI MECZÓW GRUPOWYCH:
GRUPA „A”
LZS Brąszewice – Warta Sieradz  1:2
TS Janiszewice – WKS 1957 Wieluń  2:1
Warta Sieradz – Warta Działoszyn  1:1
WKS 1957 Wieluń – LZS Brąszewice  0:2
Warta Działoszyn – TS Janiszewice  1:2
Warta Sieradz – WKS 1957 Wieluń  2:1
LZS Brąszewice – TS Janiszewice  0:0
WKS 1957 Wieluń – Warta Działoszyn  1:2
TS Janiszewice – Warta Sieradz  0:1
Warta Działoszyn – LZS Brąszewice  0:4
KOŃCOWA TABELA GRUPY „A”
1. Warta Sieradz  10 pkt. bramki 6:3
2. LZS Brąszewice 7 pkt. bramki 7:2
3. TS Janiszewice 7 pkt. bramki 4:3
4. Warta Działoszyn 4 pkt. bramki 3:8
5. WKS 1957 Wieluń 0 pkt. bramki 3:8
GRUPA „B”
Tęcza Brodnia – Jutrzenka Warta  2:1
GKS Orkan Buczek – Złoczewia Złoczew  0:0
MKS Jutrzenka Warta – Pogoń Zduńska Wola  1:2
Bramki dla Pogoni strzelili: Adrian Budka i Rafał Kurzynoga
Złoczewia Złoczew – Tęcza Brodnia  1:2
Pogoń Zduńska Wola – GKS Orkan Buczek  2:3
Bramki dla Pogoni strzelili: Adrian Budka i Aleksander Majerz
MKS Jutrzenka Warta – Złoczewia Złoczew  2:0
Tęcza Brodnia – GKS Orkan Buczek  3:1
Złoczewia Złoczew – Pogoń Zduńska Wola  1:3
Bramki dla Pogoni strzelili: Adrian Budka i Mateusz Dudek- 2
GKS Orkan Buczek – MKS Jutrzenka Warta  1:1
Pogoń Zduńska Wola – Tęcza Brodnia  1:1
Bramkę dla Pogoni strzelił Aleksander Majerz
KOŃCOWA TABELA GRUPY „B”
1. Tęcza Brodnia 10 pkt. bramki 8:4
2. Pogoń Zduńska Wola 7 pkt. bramki 8:6
3. GKS Orkan Buczek 5 pkt. bramki 5:6
4. MKS Jutrzenka Warta 4 pkt. bramki 5:5
5. Złoczewia Złoczew 1 pkt. bramki 2:7
MECZE PÓŁFINAŁOWE O MIEJSCA 1 – 4:
Warta Sieradz – Pogoń Zduńska Wola  0:0 karne 4:3
Tęcza Brodnia – LZS Brąszewice  4:3 po dogrywce
MECZ O 3 MIEJSCE W TURNIEJU:
Pogoń Zduńska Wola – LZS Brąszewice  3:2
Bramki dla Pogoni strzelili: Adrian Budka, Rafał Kurzynoga i Patryk Kaczmarek
MECZ O 1 MIEJSCE W TURNIEJU:
Tęcza Brodnia – Warta Sieradz  1:0
  KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU:
1. Tęcza Brodnia
2. Warta Sieradz
3. Pogoń Zduńska Wola
4. LZS Brąszewice
5. TS Janiszewice
6. GKS Orkan Buczek
7. MKS Jutrzenka Warta
8. Warta Działoszyn
9. Złoczewia Złoczew
10. WKS 1957 Wieluń
STRZELCY BRAMEK DLA POGONI W CAŁYM TURNIEJU:
Adrian Budka – 4 bramki
Rafał Kurzynoga – 2 bramki
Mateusz Dudek – 2
Aleksander Majerz – 2 bramki
Patryk Kaczmarek – 1 bramka
SKŁAD DRUŻYNY:
Krzysztof Chruściel – Adrian Budka, Rafał Porada, Mateusz Dudek, Patryk Kaczmarek, Piotr Polega, Jan Szewczyk, Rafał Kurzynoga, Aleksander Majerz, Jakub Kaczmarek i Piotr Kaczmarek
Trener drużyny: Rafał Porada
Kierownik drużyny: Jakub Jurga
NAGRODY INDYWIDUALNE:
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Krzysztof Chruściel (Pogoń Zduńska Wola)
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Paweł Koncewicz-Żyłka (Warta Sieradz)
Król Strzelców Turnieju: Norbert Dregier (Tęcza Brodnia) – 7 bramek