fbpx
poniedziałek, 25 września

Blog

Z Prosną „na przełamanie”!

Mimo, że 11 września zapisało się jako data tragicznej historii w dziejach nowożytnych, to dla podopiecznych trenera Mateusza Sobieraja okazała się szczęśliwa, bowiem w sobotnie popołudnie w Wieruszowie pokonali oni miejscową Prosnę, aż 0:4!

Oba zespoły z końcowych pozycji w tabeli IV ligi grupy łódzkiej rozpoczęły spotkanie ambitnie. Był to bowiem mecz z cyklu „o sześć punktów” i przysłowiowe odbicie się od dna. Gospodarze jednak nie zdołali zbyt często wyprowadzać akcji ofensywnych toteż w natarciu przez kilkanaście minut byli głównie Zduńskowolanie. Niestety żadna z wypracowanych akcji podbramkowych nie zakończyła się zdobyciem gola.
W 30. minucie spotkania arbiter zarządził przerwę na wodę, co wykorzystał trener Sobieraj, aby przekazać zawodnikom cenne wskazówki na temat
popełnianych przez nich błędów. Efekty było widać chwilę później, bowiem w 35. minucie spotkania wynik otworzył Dawid Kępniak, zdobywając bramkę na 0:1.
Jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania sędzia podyktował rzut karny za faul na Witoldzie Kubiaku, ale podchodzący do strzału Mateusz Wroński trafił w poprzeczkę i wynik nie uległ zmianie do gwizdka ogłaszającego przerwę.

Mimo kilku sytuacji, gdzie wynik ratować musiał golkiper Krzysztof Chruściel druga odsłona spotkania należała również do zawodników Pogoni. W 54. minucie, po kontrowersyjnej według miejscowych kibiców, bramce wynik podwyższył Mikael Idzikowski, a minutę później wtórował mu Princewill Okachi.
Na ostatnią bramkę w tym meczu kibice musieli poczekać kolejne przeszło dwadzieścia minut, bo dopiero w 77. minucie Okachi ustalił wynik na 0:4.

Pogoń odniosła pierwszy w tym sezonie triumf i awansowała w tabeli IV ligi na 16. miejsce.
Zwycięstwo to było zdecydowanie potrzebne dla morale drużyny i dalszej motywacji do ciężkiej pracy, przed kolejnym meczem, z Omegą Kleszczów w sobotę 18 września o 16:00, na który z tego miejsca serdecznie zapraszamy.

Prosna Wieruszów – Pogoń Zduńska Wola 0:4 (0:1)

Skład:
Chruściel, Rakowski, Porada (Dudek 66), Wroński, Pestka, Okachi, Kubiak (71′ Nowak), Kaczmarek (80′ Woźniak), Kurzynoga (56′ Chmielewski), Kępniak (46′ Majerz), Idzikowski

Bramki:
33′ Kępniak 0:1
54′ Idzikowski 0:2
55′ Okachi 0:3
77′ Okachi 0:4