fbpx
poniedziałek, 25 września

Blog

Wysoka porażka w meczy w Radomsku. RKS – Pogoń 7:1(4:0)

W sobotę 19 marca na Stadionie Miejskim w Radomsku drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Mateusz Sobieraj) rozegrała mecz XIX kolejki 4 ligi łódzkiej z zespołem RKS Radomsko.

Pierwszy wyjazdowy mecz w rundzie wiosennej zakończył się wysoką porażką „Pogonistów” chociaż do 35. minuty meczu utrzymywał się wynik bezbramkowy i nic nie zapowiadało, że mecz zakończy się takim rezultatem. Przełomowym momentem tego spotkania było końcowe 10 minut pierwszej połowy, kiedy gospodarze strzelili aż cztery bramki i na przerwę schodzili z wysokim dorobkiem bramkowym.

W przerwie trener Sobieraj dokonał dwóch zmian na boisku pojawili się Wojciech Pawlak i Wojciech Chmielewski. Te zmiany trochę ożywiły grę Pogoni, ale grająca na pełnym luzie drużyna z Radomska pozwoliła Żółto-Zielono-Czarnym wyłącznie na strzelenie bramki honorowej zdobytej przez Patryka Sławińskiego strzałem głową po rzucie rożnym. Gospodarze w drugiej odsłonie meczu strzelili jeszcze trzy bramki i dzięki temu zwycięstwu awansowali na 2 miejsce w tabeli za prowadzącą Wartą Sieradz.
„Pogonistom” pozostaje teraz zmazać plamę po tej porażce w kolejnym bardzo istotnym meczu przed własną publicznością z zespołem Stali Głowno zajmującym miejsce w tabeli 4 ligi za plecami zduńskowolan.

W najbliższą sobotę 26 marca o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna Pogoni rozegra mecz XX kolejki 4 ligi łódzkiej z zespołem Stali Głowno.

 

RKS RADOMSKO – POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 7:1 (4:0)

Bramki:
1:0 – Bartosz Machaj (35′)
2:0 – Sebastian Miśkowiec (38′)
3:0 – Bartosz Machaj (43′ rzut karny)
4:0 – Adam Zawierucha (45′)
5:0 – Adam Zawierucha (54′)
5:1 – Patryk Sławiński (61′ głową)
6:1 – Szymon Kożecki (76′)
7:1 – Sebastian Miśkowiec (80′ rzut karny)

SKŁAD POGONI:
Bartosz Stusio – Adrian Budka, Kamil Bartos, Rafał Porada, Patryk Sławiński (65′ Mateusz Wroński) – Princewill Okachi (68′ Franciszek Nowak), Łukasz Rakowski (46′ Wojciech Chmielewski), Szymon Mirowski, Aleksander Majerz (46′ Wojciech Pawlak) – Filip Woźniak, Mikael Idzikowski (86′ Witold Kubiak)
Na ławce rezerwowych: Bramkarz Cezary Kowalczyk