fbpx
sobota, 30 września

Blog

Remis w meczu inauguracyjnym. Pogoń – Zjednoczeni 2:2

W niedzielę 13 marca na głównym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Mateusz Sobieraj) rozegrała inauguracyjny mecz rundy wiosennej 4 ligi.
W meczu XVIII kolejki zespół Pogoni podejmował w roli gospodarza drużynę Zjednoczonych Stryków.

W pierwszym meczu rundy wiosennej „Pogoniści” wywalczyli punkt w doliczonym czasie gry.
Pierwsza połowa spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem zespołu gości. Bramkę w 30 minucie meczu po rzucie wolnym strzelił Kacper Figurski wykorzystując nieporozumienie pomiędzy Rafałem Poradą i Cezarym Kowalczykiem. Gospodarze kilka razy próbowali zagrozić bramce gości, jednak brakowało wykończenia akcji.
Druga odsłona meczu rozpoczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy, bo już 3 minuty po wznowieniu gry do remisu doprowadził Aleksander Majerz. Do końca meczu przewagę osiągnęli „Pogoniści”, którzy prowadzili grę i byli częściej przy piłce. Jednak nie potrafili sforsować dobrze grającej defensywy gości, która również wyprowadzała groźne kontrataki i w 88 minucie po bramce Roberta Sobczaka ponownie objęli prowadzenie w tym meczu. Jednak walcząca do końca drużyna Pogoni w doliczonym czasie gry po rzucie wolnym i dośrodkowaniu w pole karne gości po strzale głową Patryka Sławińskiego doprowadziła do remisu.
Po meczu przedstawiciel partnera technicznego klubu firmy ZINA, Pan Sylwester Jarzębowski wręczył strzelcom bramek dla drużyny Pogoni nagrody w postaci sprzętu sportowego.

W najbliższą sobotę 19 marca o godzinie 14:00 na wyjeździe drużyna Pogoni rozegra mecz XIX kolejki 4 ligi łódzkiej z zespołem RKS Radomsko.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – ZJEDNOCZENI STRYKÓW 2:2 (0:1)

0:1 – Kacper Figurski (30′)
1:1 – Aleksander Majerz (48′)
1:2 – Robert Sobczak (88′)
2:2 – Patryk Sławiński (90+3′)

SKŁADY DRUŻYNY:
Cezary Kowalczyk – Adrian Budka (74′ Wojciech Chmielewski), Kamil Bartos, Rafał Porada (46′ Mateusz Wroński), Patryk Sławiński – Witold Kubiak (46′ Princewill Okachi), Łukasz Rakowski, Szymon Mirowski, Aleksander Majerz – Filip Woźniak, Wojciech Pawlak
Na ławce rezerwowych: Krzysztof Chruściel – Hubert Tomaszewski, Mikael Idzikowski, Franciszek Nowak

ŻÓŁTE KARTKI:
Adrian Budka, Aleksander Majerz, Wojciech Pawlak (Pogoń)
Wojciech Majewski (Stryków)