fbpx
sobota, 30 września

Blog

Pogoń – Boruta 0:3 (0:2)

Sobotnie popołudnie zdecydowanie nie należało do pierwszej drużyny Pogoni. Co prawda wynik meczu nie do końca odzwierciedla sytuację na boisku, ale koniec końców Żółto-Zielono-Czarni odnieśli pierwszą w tym roku porażkę przed własną publicznością przegrywając ze zgierską Borutą 0:3!

Pierwsze minuty spotkania nie zwiastowały klęski Pogoni. Mecz rozpoczął się dosyć wyrównanie i żadna ze stron nie zamierzała odpuścić pressując przeciwnika od pierwszego gwizdka arbitra. Najbliżej otwarcia wyniku byli gospodarze dopiero w 14. minucie, gdy do strzału przystąpił Szymon Mirowski, ale futbolówka powędrowała obok słupka za boisko.
Obie drużyny przez kolejne kilkanaście minut próbowały stworzyć sobie dogodne sytuacje, jednak bezskutecznie.
Worek z bramkami otworzył dopiero Joachim Pabjańczyk, który w 25. minucie pokonał naszego golkipera i zdobył bramkę na 0:1.
Dwie minuty później bliski wyrównania był Adrian Budka oddając strzał z okolicy 30. metra, ale i tym razem uderzenie okazało się niecelne.
W 33. minucie drużyna ze Zgierza po raz kolejny miała okazję do wiwatu, gdy po stałym fragmencie i wrzutce na 'długi słupek’ po uderzeniu Damiana Bierżyńskiego piłka znów minęła Bartosza Stusia i goście podnieśli przewagę na 0:2.

W drugiej odsłonie spotkania Pogoń zaczęła ofensywę. Mimo jednak kilku usilnych prób zdobycia bramki kontaktowej, wynik spotkania pozostawał bez zmian. Najbliżej strzelenia gola był Witold Kubiak, który w 68. minucie główkował po rzucie rożnym wykonywanym przez Adriana Budkę, ale futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Chwilę później znów do rzutu rożnego mogącego zmienić przebieg meczu podszedł Budka, ale tym razem czujny pozostał Patryk Retkowski, który 'szczupakiem’ wybił piłkę w pole gry.
W 77. minucie gwóźdź do trumny gospodarzy wbił kapitan przyjezdnych Oleksij Naidyshak, który wykorzystał błąd w ustawieniu obrońców Żółto-Zielono-Czarnych i zdobył bramkę na 0:3.
Mimo porażki cieszy jednak postawa naszych zmienników z rocznika 2005, którzy po wejściu na boisko dali z siebie wszystko pokazując jakość piłkarską i zwiastując lepsze perspektywy na przyszłość.

Pogoń Zduńska Wola – MKP-Boruta Zgierz 0:3 (0:2)
Bramki: Joachim Pabjańczyk 25, Damian Bierżyński 33, Ołeksij Najdyszak 77

Pogoń: Stusio – Porada, Pestka, Mirowski (55′ Kubiak), Majerz (77′ Tomaszewski) – Idzikowski, Budka, Chmielewski (66′ Szewczyk), Wroński – Woźniak, Sławiński (83′ Wolny).

Boruta: Niedomagała – Kowalczyk, Bierżyński (83′ Andrysiak), Retkowski, Pawlikowski – Pabjańczyk, Chmielewski (81′ Pietrzak), Tonn, Najdyszak (81′ Madejski) – Fudała (70′ Knera), Misiak (46′ Ślęzak).