fbpx
poniedziałek, 25 września

Blog

Pewne zwycięstwo kobiet w sparingu ze Skrą Częstochowa

W sobotę 7 sierpnia na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała ostatni mecz kontrolny przed zbliżającym się sezonem w 2 lidze kobiet (grupa południowa). Przeciwnikiem był pierwszoligowy zespół Skry Częstochowa.
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – SKRA CZĘSTOCHOWA 3:0 (3:0)
1:0 – Agnieszka Twardowska (1′)
2:0 – Agnieszka Twardowska (13′)
3:0 – Weronika Sobczak (16′ rzut karny)
SKŁAD DRUŻYNY:
Magdalena Samiec – Wiktoria Szymczak, Julia Szymczak, Patrycja Piekarska, Karolina Karpińska – Anna Bergier, Natalia Barton, Agnieszka Twardowska, Julita Torzewska – Martyna Szymczak, Weronika Sobczak
Na zmiany wchodziły: Nikola Zajączkowska i Angelika Kajdana
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Asystent: Kacper Grelewski
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak
RELACJA Z MECZU:
Już pierwsza akcja gospodarzy w tym meczu zakończyła się strzeloną bramką. Martyna Szymczak wbiegła w pole karne gości i zagrała piłkę do wbiegającej Agnieszki Twardowskiej, która strzałem z 12. metrów po którym piłka odbiła się jeszcze od nogi przeciwniczki pokonała bramkarkę z Częstochowy. „Pogonistki” nie zwalniały tempa i w 10 minucie po indywidualnej akcji prawą stroną boiska Anna Bergier dośrodkowała piłkę w pole karne przeciwniczek do Agnieszki Twardowskiej, która pięknym strzałem z woleja prawą nogą po którym piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki po raz drugi w tym meczu wpisała się na listę strzelców. Sześć minut później w pole karne częstochowianek wbiegła Martyna Szymczak, która została sfaulowana przez zawodniczkę gości i sędzia główny meczu podyktował rzut karny. Do wykonania „jedenastki” podeszła Weronika Sobczak i pewnym strzałem zdobyła trzecią bramkę dla „Pogonistek”.
Do końca meczu optyczną przewagę posiadał zespół gości i szczególnie w drugiej odsłonie spotkania mógł zdobyć bramkę, ale piłkę po strzale zza pola karnego jednej z zawodniczek gości odbiła na poprzeczkę Magda Samiec popisując się kapitalną interwencją bramkarską.
W najbliższą niedzielę 15 sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna „Pogonistek” rozegra mecz I kolejki grupy południowej 2 ligi kobiet z zespołem Prądniczanki Kraków.

Dodaj komentarz